Pzt - Cmt 8.00 - 21.00 Pazar KAPALI

0533 673 84 82

Vali Konağı Cd. Huzur Apt No:9/1 Nişantaşı

Top

2018 Yılı Senin Yılın Olsun İster misin?

Revita Nişantaşı / Genel  / 2018 Yılı Senin Yılın Olsun İster misin?

2018 Yılı Senin Yılın Olsun İster misin?

Yeni bir yıl demek; yeni kararlar, yeni başlangıçlar, yeni mutluluklar ve yeni hedefler demektir. Yani kısacası yeni yıl, yeni bir sen demektir!

Yeni yılda yeni bir sen istiyorsan eğer; önce kendine değer vermeli, kendini dinlemelisin. Yaşadıklarını ve yaşamak istediklerini düşünmelisin. Yaşamak istediklerin neden yaşanmamış bir bakmalı ve yeni yılda engelleri tek tek kaldırmak için elinden geleni yapmalısın. Sadece iş, aile gibi konulara ağırlık vermemeli kendini de unutmamalısın.

2018 yılında sahip olmayı istediğin en sağlıklı, en fit, en iyi halinde neden olmayasın?

Korkuyor musun? Ya da nasıl yapacağını mı bilemiyorsun?

O zaman sana birkaç öneri :

  • Önce hedeflerini bir kenara yaz!

Seni mutlu edeceğini düşündüğün maddeleri ön sıraya almayı unutma. Bu aşamayı sakın atlama! Düşünsene, önümüzdeki yıl açıp baktığında neleri hedefledin ve ne kadarını gerçekleştirdin bir bir değerlendirebileceksin.

  • Çok geç olmadan harekete geç !

Kararsızlık, en kötü kararlardan bile kötüdür… Bir an önce hedefine ulaşman için gerekli anahtarı bul. Spora mı başlamak istiyorsun; kendini dinle, yaptığında en çok mutlu olduğun spor dalını seç, enerjine uygun bir eğitmen ara-bul ve hemen başla.

Peki ya diyet? Sağlıklı yaşayabilmenin şartlarından biri de doğru beslenmektir. Yeterince doğru besleniyor musun? Sabahları uyanmakta zorlandığın, iş yerinde işlere odaklanamadığın, bir günden bir şey olmaz dediğin ve ertesi günü de kendini düşünmeden yediğin zamanlar oluyor mu? Ya da yediğinde anlık mutlu olduğun ancak sonradan pişmanlık duyduğun besinler tüketiyor musun? O zaman beslenmeni gözden geçirmen gerekebilir. Bu noktada zorlanacağını düşünüyorsan güvendiğin bir beslenme uzmanına danışabilirsin. Birlikte adım adım hedef belirleyip yeme alışkanlıklarını değiştirebilirsin.

Unutmamalısın ki metabolizman sana özgü ve  dilinden ancak sen ve iyi bir beslenme uzmanı birlikte anlayabilirsiniz. Mutlu olmadığın, sana uygun olmayan, katı kurallarla döşeli bir program uygulamaktansa, sağlıklı kaçamakların da içinde bulunduğu, seni daha iyi hissettirecek bir program uygulamak diyeti keyifli ve daha sağlıklı bir hale getirmeye yardım eder. Bunu da ancak iyi bir beslenme uzmanı ile başarabilirsin.

  • Çabuk pes etme !

Olur ya yorulursun, sıkılırsın… O zaman unutma;  hayatta her zaman her şey güzel gitmeyebilir. Sakın gözünde büyütme.

Yolda yürürken bile ayağımıza taşlar takılıyor, unutma ki o taşların ayağımıza takılmasının bir nedeni var; belki de çok hızlı yürüyoruz. Yani hemen yol değiştirmek yerine alternatif bir çözüm arayışına girmek seni daha mutlu edebilir.

Örneğin; spor seni yormaya mı başladı; sıklığını değiştir, direncini değiştir. Ya da diyet yapmaktan sıkıldın mı, motivasyonun mu düştü; yediklerini değiştir, saatlerini değiştir. Ama bunları yaparken kontrolü elden bırakma, hedeflediklerini unutma !

İşte tam burada devreye ilk maddemiz giriyor; iyi ki yazmışsın hedeflerini. Açıp bir kez okuduğunda kendi motivasyon kaynağının yine kendin olduğunu keşfedeceksin ve eminim yoluna daha güçlü bir şekilde devam edeceksin.

Bak işte bu kadar! Aslında 3 maddede yeni bir sen olabilirsin. Başlangıçta da söylediğim gibi; sen yeter ki önce kendinin ve yapabileceklerinin farkında ol, kendine değer ver, kendi isteklerini dinle!

Daha sağlıklı, daha fit, daha kararlı ve en önemlisi de daha mutlu bir yıl olsun hepimize, iyi seneler !

Paylaş
Revita Nişantaşı

Henüz yorum yok

Yorum yap