Pzt - Cmt 8.00 - 21.00 Pazar KAPALI

0533 673 84 82

Vali Konağı Cd. Huzur Apt No:9/1 Nişantaşı

Top

Yoga Eğitmenlerimiz

Revita Nişantaşı / Yoga Eğitmenlerimiz

Selen Erkut Kayış

İstanbul, 1982 doğumlu Selen, Galatasaray Üniversitesi Endüstri mühendisliği mezunu. Profesyonel hayatta pazarlama alanında çalışırken hem işin getirdiği stres, hem de omurga problemleri nedeniyle başladığı yoga derslerinde özellikle Yin Yoga üzerine yoğunlaştı.

2013 Mayıs ayında Berra Sertel ile Yoga Alliance onaylı 200 saat Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni, 2015 Ocak ayında Berra Sertel ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamladı. 2013 Ekim ayında Zürih’te Birthlight Perinatal Yoga hamile yogası eğitimi aldı.

Hamilelik ve doğum sürecinde hamile yogasının faydalarını deneyimleyen Selen, derslerinde, hamileliğin her aşamasında anne adaylarının yaşam standardını yükseltecek,karşılaşabilecekleri fiziksel ve ruhsal zorluklarla baş etmelerine yardımcı olacak asana ve nefes egzersizlerini uyguluyor.

Selen, 2016 Nisan ayında tamamladığı Thai Yoga Masaj Eğitimi ile dokunmanın gücünü keşfetti. Ayrıca, Sheila Haswell, Hamish Hendry, Didi Ananda Uttama ve Hart Lazer ile workshoplara katıldı.

Halen pazarlama alanında çalışmaya devam eden Selen, yogada öğrendiği “anda kalabilmek”, “zihni sakinleştirmek”, “sınırlarını tanımak” gibi öğretileri günlük hayatına da uyarlıyor. Yin, hatha/vinyasa ve hamile yogası alanlarında özel ve grup yoga dersleri veriyor.

Özlem Okuducu

2017 yılında Berra SERTEL ile 200 saat Yoga alliance onayli Hatha yoga sertifikasını almış olan Özlem, hemen arkasından yine Berra Sertel ile 100 saat Yin yoga eğitimini tamamlamıştır. Bu dönemde yine Pilates eğitmenliği için de Urban Health Pilates’ten Mat, Reformer, Cadillac, Barel, Chair Modül 1 eğitimini tamamlayarak hem yoga hem de pilates eğitmeni olarak stüdyolarda dersler vermeye başlamıştır.

Yine 2017 yılında Dr.Neslihan İskit'ten Çocuk Yogasi eğitimini tamamlamıştır.
2018 yılında da farkli bir sistem olan Access Bars uygulayıcılığı için eğitim almış olup bu sistemi de yine hayatına derinleşmek ve gelişmek için katmıştır. Arkasından Deniz Bağan ile 15 saat Yoga Alliance onayli Psoas ile Bütüne Varmak eğitimini tamamlamıştır.

2019 Nisan ayında da bilgilerini pekiştirmek ve derinleştirmek için Devrim Akkaya ile Yoga Alliance onayli 30 saat yoğunlaştırılmış Yin yoga eğitimini tamamlamıştır.Hemen ardından yine Devrim Akkaya ile 50 saat Yoga Alliance onaylı Tao'nun 5 elementi ve Meridyen Teorileri eğitimini tamamlamıştır.Ve 2019 eylül ayında Devrim Akkaya ile Yoga hocalari için İçsel İnzivaya katılacak olup hocalığındaki yönleri geliştiecektir.

Yoga ile beraber hem kendi hayatında hem de başkalarının hayatlarına dokunabiliyor olmak ve bu süreçte hayatın kendi akışına güvenmeyi öğrenerek yoluna devam etmektedir.

Alyoşa Yesko

Alyoşa, Enformasyon Teknolojisi (IT) bölümünden mezun oldu ve yıllardır uluslararası bir şirkette aktif olarak çalışıyor. Kurumsal hayatın yoğun temposunu hafifletmek ve bedenini güçlendirmek için pilates ve yogaya başlayan Alyoşa, yoga ve pilatesin bedenen ve ruhen oluşturduğu pozitif etkileri deneyimledikçe ikisini de bir daha bırakamadı.

Kişisel deneyimlerini derinleştirmek isteyen Alyoşa, birçok eğitim tamamlayarak Türkiye Jimnastik Federasyonu onaylı profesyonel pilates eğitmeni oldu. Farklı yoga tiplerini deneyen Alyoşa, uzmanlığını KRI onaylı Ajai Alai Awakening Uluslararası Kundalini Yoga Okulu'nda tamamlayıp, Kundalini Yoga ve Meditasyon Uzmanı oldu. Çeşitli şehir ve ülkelerde gerçekleşen bu eğitim programı, Alyoşa’ya çok farklı deneyimler kazandırarak, hayata bakışını değiştirdi.

Alyoşa, insanlara fayda sağlamayı çok seviyor ve deneyimlerini paylaşmanın bunun en iyi yolu olduğuna inanıyor. Derslerde katılımcılara destek olarak, onların kendi güç ve potansiyellerini keşfetmelerini hedefliyor.

Bunun yanı sıra Alyoşa seyahat etmeye, araştırmaya, yeni yerler ve kültürler keşfetmeye bayılıyor. Kişisel pratiğini farklı ülke ve şehirlerde deneyimlemenin de perspektifini geliştirdiğini düşünüyor.