Pzt - Cmt 8.00 - 21.00 Pazar KAPALI

0533 673 84 82

Vali Konağı Cd. Huzur Apt No:9/1 Nişantaşı

Top

Sorularınızı Cevaplıyorum

Revita Nişantaşı / Genel  / Sorularınızı Cevaplıyorum

Sorularınızı Cevaplıyorum

Hem Diyetisyen hem de Pilates ve Yoga Eğitmeni misiniz? Her iki mesleğinizi de yapıyor musunuz?

Beslenme ve egzersiz birbirinden ayrılmaz bir ikili olduğu için evet her ikisini de yapıyorum!

Diyetisyenlik mesleğine başladıktan sonra kilo verme takibi yaptığım danışanlarımda egzersiz ile birlikte beslenme programlarını uygulayanların çok daha iyi kilo verebildiğini tecrübe ettim. Böylece çok sevdiğim pilatesin üzerine giderek eğitmeni oldum. Aynı zamanda iyi bir yoga öğrencisi olmanın şevki ve pilatesi de desteklemesi açısından yoga eğitimine katıldım. Yaklaşık 10 senedir diyetisyenlik tecrübemin yanında 3 senedir profesyonel olarak pilates eğitmeni ve çiçeği burnunda yoga eğitmenliği yapıyorum.

Kilo vermenin yanı sıra kilo almak için de beslenmesi danışmanlığı veriyor musunuz?

Tabi ki, çünkü beslenme danışmanlığı sadece kalori azaltması değildir!

Alınması gereken günlük vitamin ve mineraller için olması gereken optimum kalori düzenlemesi de benim işim. Herhangi bir sağlık problemi yaşamamak adına, sağlıklı beslenebilmenin keyfini ve yararlarını yaşaman adına sağlıklı kilo alma danışmanlığı da yapıyorum.

Egzersiz yapan ve/veya profesyonel sporcu ve/veya atlet/ triatlon koşanlar için beslenmesi danışmanlığı veriyor musunuz?

Daha önce de bahsettiğim gibi beslenme ve egzersiz vazgeçilmez ikili. Bu nedenle bu iki alanda da uzmanlaştım. Özel alanım gibi görünmese de yakılan kaloriler yerine daha sağlıklı olan kaloriler ile beslenme programları hazırlamaya bayılıyorum!

Doktorum, diyabet/kalp ve damar hastalıkları/tiroit/ insülin direnci/ polikistik over/tansiyon/ menapoz/ gıda intoleransları sebebiyle beslenme danışmanlığı önerdi. Bana destek olabilir misiniz?

Beslenme, bir çok hastalıkta tıbbi tedavinin yanında önemli derecede destekliyicidir. Daha kaliteli bir yaşam, daha az ilaç ile bir hayat düzeninde beslenme desteği ile her zaman yanındayım.

Kilo problemim yok ama doğru beslendiğimi düşünmüyorum. Sizce bir diyetisyene gitmeli miyim?

Hem de özellikle sen gitmelisin. Nedeni ise artık tıp, artık birçok hastalık için önlenebilir diyor. Beslenme de tıbbı tedavinin içerisinde uygulanabilir en kolay önlem ise kaliteli yaşamaya öncelikle beslenmeden başlamalısın. En doğru adresin de diyetisyenin!

Kilo problemim yok, sizce pilates ve/veya yoga yapmalı mıyım?

Kesinlikle evet! Herkesin postür duruşu ve omurga sağlığı için ayrıca günümüz yaşam koşullarındaki stresi daha iyi yönetebilmek için pilates ve yogaya ihtiyacı var. Hangi aşamadan ve nereden başlayabiliyorsan ilk denemen için vakit kaybetme derim.

Hamile kalmak istiyorum/ Hamileyim/ Emziriyorum. Beslenme danışmanlığı alabilir miyim? Pilates ve yoga yapabilir miyim?

Hayatının en özel günlerinde sonsuz destek vermeye hazırım. Fizyolojik ve psikolojik olarak hazırlanma süresince, hamilelik haberini aldığın an itibari ile, bebeğini beslemeye başladığın ilk günden sonra o anların keyfini çıkarman adına yanındayım. Pilates ve yoga için ise hamileliğe hazırlanırken kolaylaştırmak adına, hamile kaldıktan sonra doktorunun sağlığın ile ilgili herhangi bir uyarısı olmadığı sürece 12-14. Hafta itibari ile, hamilelik sonrası ise doktorun ne zaman izin verirse yapabiliriz.

Egzersiz yapıyorum yağ yüzdemi azaltarak kas kütlemin de artmasını istiyorum. Nasıl beslenmem konusunda yardımcı olur musun?

Hiçbir zaman unutma ki karın kaslarının %20 si egzersiz salonlarında, %80’i ise mutfakta yani senin beslenme tarzın ile yapılır. Ne kadar düzenli ve güçlü egzersiz yaparsan yap, kaliteli ve dengeli beslenme ile desteklemez isen alacağın verim hep hayal kırıklığı yaratır. Beslenme ve egzersiz birlikte yol almalı ise ben de bu yolda her iki aşamada yol göstericiyim.

Paylaş
Revita Nişantaşı

Henüz yorum yok

Yorum yap