Pzt - Cmt 8.00 - 21.00 Pazar KAPALI

0533 673 84 82

Vali Konağı Cd. Huzur Apt No:9/1 Nişantaşı

Top
 

Hamilelere Özel

Revita'da Hamilelere Özel

Beslenme Danışmanlığı
Pilates

Hamilelikte Beslenme

Hamilelik ve emzirme dönemi doğurganlık çağındaki her kadın içi doğal bir süreçtir. Bu sürecin kendisine özel ihtiyaçları vardır. Çünkü anne karnındaki bebek, anneden beslenerek canlılığını sürdürdüğünden, gebe annenin beslenmesine, hareketliliğine özetle sağlığına daha özenli olması gereken bir dönemdir.

Çocuğun bedensel ve zihinsel gelişimi büyük ölçüde anne karnında başlar. Bunun için de annenin hamileliği süresince yeterli ve dengeli beslenmesi gerekir. Hamilelik sırasında yetersiz beslenme ile anne karnındaki bebek dünyaya geldikten sonra zihinsel ve fiziksel gelişim bozuklukları başta olmak üzere anemi, kemik eklem sorunları, büyüme geriliği, düşük doğum ağırlığı, çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri yanında annede de ödem, gebelik zehirlenmesi, kemik erimesi, anemi gibi çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

Sağlıklı bir hamilelik geçirebilmek için ilk adıma kişinin kendine özel bir beslenme programının planlaması ile başlar. Hamilelikte size özel hazırlayacağımız beslenme programı ve size özel düzenlenmiş periyodik kontrollerimiz gebeliğinizde sağlığınızı koruyarak bebeğinizin yeterli ve dengeli bir şekilde gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Bizim için de siz ve doğacak bebeğinizin sağlığı önemli! Hamilelik döneminde dengeli beslenebilmek, bebeğinizin gelişimine katkıda bulunabilmek, sağlığınızı korumak istiyorsanız bizi arayarak alabilirsiniz.

Hamilelikte Pilates

Hamilelik sürecinde yapılabilecek güvenli egzersizlerden biri olan pilates ile sizi hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında bedeninizi formda ve güçlü tutabilir ve sonrasında da hızla vücudunuzun kendini toparlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Size özel hazırlanan akıştaki pilates egzersizleri ile rahim kasları güçlenirken, karın ve bel kasları çalıştırılarak omurga sağlığının korunması ve nefes egzersizleri ile annenin doğum sırasında da gevşeme ve rahatlama pratiğinin geliştirilmesi hedeflenir.

Amerika’da ve ülkemizdeki 20 seneyi aşkın çalışmalar göstermiştir ki pilates teknikleri gebeliği hem kolaylaştırmıştır hem de doğumu daha az travma ile atlatmaya yardımcı olmuş ve hamilelik sonrasında toparlanma süresini en aza indirmiştir.

Hamilelikte Yoga

Hamilelikte yoga ise 9 ay gibi kısa sürede hızla değişen hormonal dalgalanmayı sakinleştirerek anne adayının o döneme adaptasyonunu kolaylaştırır. Büyüyen karın bedenin ağırlık merkezini değiştirir ve boyun, bel sırt ağrıları başlar. Hamilelikte yoga pozları bu ağrılar azaltır, omurganın hizalanmasını sağlar. Anne adayının bedeninde bebeğine yer açılır.

Yoga sırasında uygulanan nefes teknikleri ile hem anne adayının hem de bebeğin daha iyi oksijen almasını sağlar, bebeğe giden kan akımını hızlandırır, annenin doğum sırasında kullanması gereken nefesi öğretir. Oksitosin hormonu gibi lenf, üreme ve endokrin gibi bir takım hormonal değişimleri olumlu etkileyerek, anne adayını doğuma hazırlar.

Yoga pozları ile kalça ve sakroiliak eklemin açılmasına yardımcı olarak doğumun daha az sancılı ve daha az sürede gerçekleşmesine yardımcı olur.

Yoga sırasında yapılan meditasyonlar, anne adayının farkındalığını arttırır, bebeği ile bağ kurmasını ve iletişimini sağlar. Ayrıca anne adayının kaygılarını ve endişelerini azaltır.

Biz de Revita ekibi olarak, sizlerin özel döneminde sizin ve bebeğinizin sağlığını en üst seviyede önemsiyoruz. Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açarken ki her aşamada sizin yanınızda olmak istiyoruz. Size özel hazırlanacak pilates derslerimiz ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurun ya da bizi arayın.

Bizimle İletişime Geç